Mano pažyma

Pirmosios pagalbos kursai. Ką būtina žinoti?

Pirmoji pagalba – pradinės pagalbos nukentėjusiesiems suteikimas nelaimės atveju. Paprastai tokią pagalbą tenka suteikti pašaliniams žmonėms, iki tol, kol bus suteikta profesionali medicininė pagalba. Pirmosios pagalbos tikslas – pašalinti nukentėjusio žmogaus gyvybei kilusį pavojų, stabilizuoti būklę, o prireikus ir kompensuoti gyvybines funkcijas atliekant pradinį gaivinimą, todėl siekiantiems gauti šių kursų baigimo pažymėjimą labai svarbu pasirinkti kompetentingus specialistus.

Pirmos pagalbos mokymai

Pirmosios pagalbos kursai: kokia vertė?

Nė vienas žmogus neturi gebėjimo numatyti laukiančią nelaimę, tad visada turėtume jaustis pasiruošę pačioms įvairiausioms gyvenimo situacijoms. Pirmoji medicinos pagalba – pats pirmas žingsnis, norint padėti aplinkiniams ir greitai bei tinkamai sureaguoti tuomet, kuomet kyla pagrįsta grėsmė žmogaus gyvybei.

Žinios ir įgūdžiai tinkamai suteikti pirmąją pagalbą būtini tais atvejais, kuomet laukiama profesionalios pagalbos, o tokių situacijų tikrai gali pasitaikyti. Greitosios pagalbos specialistams bent kelias minutes užtruks atvykti į nelaimės vietą, kurios gali būti gyvybiškai svarbios ir nulemti ne tik nukentėjusiojo tolesnį gijimą, bet ir tikimybę išgyventi. Skaičiuojama, kad būtent dėl minėtos priežasties Lietuvoje miršta nemažas žmonių skaičius. Visgi asmeninėmis pastangomis gąsdinančią statistiką galėtume koreguoti – netgi keli konkrečioje situacijoje būtini veiksmai gali lemti sėkmingesnės istorijos pabaigą.

Pirmos pagalbos pažymėjimas

Kursų pasirinkimo galimybės

Siekiantiems išmokti teikti pirmąją pagalbą, mokymai – vienas iš pačių efektyviausių būdų pagilinti turimas žinias bei gyvybiškai svarbiose situacijose pasijusti saugiau. Šių kursų organizatoriai pasirūpins, kad pirmos pagalbos mokymų dalyviai gautų ne vien teorinių, o ir reikiamos praktikos.

Visiškai neginčytina, kad iš arčiau susipažindinti su labiausiai tikėtinomis situacijomis, sklandžiau įsisavinsime ir ilgiau prisiminsime suteikiamą informaciją. Taip pat galėsime tiksliau identifikuoti pavojų gyvybei keliančias situacijas ir per trumpą laiko tarpą surasti išeitį; gebėsime sklandžiai suteikti gyvybiškai būtiną pagalbą iki tol, kol atvyks kvalifikuotų specialistų komanda. Išmoksime atlikti pradinį gaivinimą bei efektyviausią veiksmų seką teikiant bet kokią pirmą pagalbą. Turėdami žinių išliksime ramūs netgi pačiomis sudėtingiausiomis akimirkomis; prireikus galėsime išsaugoti kito žmogaus gyvybę.

Pirmos pagalbos kursų metu pirmiausia bus suteikiama vertingų žinių, leidžiančių tiksliai įvertinti sužeistojo padėtį ir pritaikyti konkrečių veiksmų atlikimo algoritmą. Statistiškai daugiausiai žmonių mirštą dėl širdies ir kraujagyslių ligų, todėl būtina mokėti atlikti širdies masažą, kol atstatomas normalus ritmas. Visiems be sąmonės ir nekvėpuojantiems nukentėjusiems turi būti atliekami krūtinės ląstos paspaudimai ir įpūtimai, imituojantys prarastas gyvybines funkcijas. Praktikos metu šiuose kursuose mokoma teisinga krūtinės ląstos paspaudimų ir įpūtimų atlikimo technika, pasitelkiant mokomuosius manekenus.

Pirmosios pagalbos kursai suteikia saugumo jausmą bei pasitikėjimą savo jėgomis, dėl to jie rekomenduojami visiems, norintiems ne tik gauti vertingų žinių, o ir trokštantiems tobulėti. Mokymų metu ugdomas gebėjimas realiai įvertinti situacijas, kurios kelia grėsmę žmogaus sveikatai ar gyvybei ir teisingai reaguoti, pritaikant išmoktą veiksmų seką. Išklausę mokymus tiek patys asmeniškai, tiek mūsų aplinkos žmonės, galėsite jausis gerokai ramiau ir užtikrinčiau.

Pirmos pagalbos kursai vairuotojams Vilniuje

Pirmosios pagalbos mokymai yra privalomi

Minėtus kursus privalu baigti statutiniams pareigūnams; žmonėms, besidarbuojantiems švietimo, kultūros, sporto, apgyvendinimo, sveikatinimo bei grožio sferose; tiems, kurie darbo metu neišvengia žalingų veiksnių ar pavojingų užduočių; savo veikloje vienokiu ar kitokiu būdu naudojasi ar turi priskirtus ginklus; gelbėjimo tarnybų darbuotojams; būsimam bet kurios transporto priemonės vairuotojui. Būsimiems ar jau esamiems vairuotojams reikės pateikti pirmos pagalbos kursų pažymą prieš registruojantis vairavimo teorijos egzaminą valstybinėje įmonėje „Regitra“ . Kursų baigimo pažyma galios iki datos, įvardintos pažymoje. Jeigu galiojimo terminas nėra nurodytas – pažyma yra neterminuota. Naujausiose tokių kursų pažymose galiojimo data nebūna nurodoma.

Visi dalyviai, išklausę minimus mokymus, gaus tai patvirtinantį pažymėjimą, kurio gali prireikti aukščiau išvardintų profesijų bei sričių atstovams. Minėtas pažymėjimas galios, neatsižvelgiant į tai, kur buvo organizuojami pirmos pagalbos mokymai.