Higienos įgūdžių kursai

Privalomojo higienos įgūdžių mokymo programa yra privaloma dirbantiems su maistu ir visiems darbuotojams, dirbantiems švietimo, kultūros, sporto, apgyvendimo, sveikatingumo ir kitose srityse. Higienos kursai internetu – tai puikus būdas gauti pažymą paparastai ir greitai, jums tereikia:

  1. pasirinkti mokymus iš žemiau pateiktųjų ir užsiregistruoti;
  2. prisijunkti per nuorodą, kurią gausite į el.paštą;
  3. išmokti mokymosi medžiagą ir išspręsti testą.

Sėmingai išsprendus testą, pažymėjimas iškart jums bus atsiųstas į jūsų, registracijoje nurodytą, el.paštą. Išsirinkite ir užsisakykite higienos įgūdžių kursą, pagal jūsų darbo pobūdį.

Kiti kursai

Dažnai užduodami klausimai

Ar išduotas pažymėjimas yra tinkamas pateikti darbdaviui?

Taip. Jums tereiks gautą elektoninę pažymą atsispausdinti ir pristatyti darbdaviui. Jei neturite spausdintuvo, galite gautą dokumentą tiesiog nusiųsti darbdaviui el. paštu.

Ar žalia korta darbui yra tas pats, kaip ir higienos pažymėjimas?

Taip. Anksčiau buvo reikalavimas pažymas spausdinti ant žalios spalvos popieriaus, tačiau net jo ir nebelikus, higienos pažymėjimas vis dar labai dažnai pavadinamas tiesiog žalia korta darbui su maistu arba pasu. Jei darbdavys paprašė įsigyti žalią kortą, tai reiškia, kad jums yra reikalingi higienos kursai, kuriems galite savarankiškai pasiruošti mūsų svetainėje.

Kokios temos yra mokymosi medžiagoje?

Higienos kursai pažymėjimas

Visos temos yra paruoštos remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu, higienos normomis ir kitais teisės aktais bei įsakymais. Mokymosi temos yra skirtingos, priklausomai pagal tai kokius mokymus renkaties. Kadangi 80% visų užkrečiamų ligų plinta per nešvarias rankas, didžiausią akcentą dedamę į rankų ir paviršių valymą. Taip pat rasite tokias temas kaip:

  1. Plintančios ligos ir jų profilaktikos principai;
  2. Įstaigų higienos reikalavimai;
  3. Kryžminės taršos prevencija;
  4. Maisto ir ne maisto atliekų tvarkymas;
  5. Apsinuodijimų maistu ir alergijų profilaktika;
  6. Geros higienos praktikos taisyklės;

Visi higienos kursai yra iliustruoti nuotraukomis, paveikslėliais ir plakatais, tam, kad mokytis būtų smagu ir viską daug geriau atsimintumėt.

Per kiek laiko reikia išlaikyti testą?

Prisijungimą prie mūsų nuotolinių mokymų turėsite 30 dienų. Per šį laiką reikia išmokti mūsų pateiktą mokymosi medžiagą ir išspręsti testą.

Kurie kursai reikalingi dirbant restorane?

Jums reikalingas higienos pažymėjimas darbui su maistu, kurio mokymo programos kodas (HBB, H10 programos).

Kokia higienos pažymėjimų trukmė?

Pagal galiojantį LR sveikatos apsaugos ministro įsakymą mokymo periondiškumas nurodomas darbuotojams, kurių veikla susijusi su maisto apdorojimu, perdirbimu, gabenimu, sandėliavimu, maitinimu ir prekyba. Maisto tvarkymo subjektų darbuotojai, galintys daryti tiesioginę įtaką maisto saugai ir kokybei turi išklausyti higienos įgūdžių kursą prieš pradėdami dirbti ir vėliau atnaujinti žinias kas 5 metus, todėl šis išduotas pažymėjimas turės 5 metų galiojimo terminą. Visiems kitų profilių darbuotojams, kuriems reikia išklausyti higienos įgūdžių kursą, mokymo periodiškumas nebenurodomas, todėl praėję mūsų kursus gausite pažymėjimą, kurio galiojimas bus neterminuotas.

Kokių dokumentų reikia dirbant grožio srityje?

Grožio paslaugas teikiantys asmenys, tiesiogiai susiję su klientų aptarnavimu, galintys daryti tiesioginę įtaką paslaugų vartotojų sveikatai, turi būti išklausę privalomuosius higienos įgūdžių (HB, H3 programos) ir pirmosios pagalbos mokymo kursus (PP-009 programa) bei turėti sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimus. Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą teisės aktų nustatyta tvarka. Sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimai ir asmens medicininė knygelė turi būti laikomi grožio paslaugų teikimo vietoje.

Neradote atsakymo į jums rūpimą klausimą?

Susisiekite su mumis ir mes jus pakonsultuosime.